Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Tenerife

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do destinace Tenerife

Perla Tenerife

Perla Tenerife

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Perla Tenerife hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 12 420 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Gran Hotel Turquesa Playa

Gran Hotel Turquesa Playa

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Gran Hotel Turquesa Playa hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 103 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Catalonia Punta Del Rey

Catalonia Punta Del Rey

Kanárské ostrovy > Tenerife > Las Caletillas Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Catalonia Punta Del Rey hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Blue Sea Interpalace

Hotel Blue Sea Interpalace

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Blue Sea Interpalace hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 467 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Diverhotel Tenerife Spa & Garden

Diverhotel Tenerife Spa & Garden

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 475 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Globales Acuario

Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Globales Acuario hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 11.10. Návrat: pátek 18.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Tenerife

Tenerife je největší ostrov Kanárských ostrovů a z ostrovů, na které se od nás létá, nabízí nejlepší přírodu (ještě lepší příroda je na západních ostrovech La Gomera a La Palma, ale na ty se od nás nelétá).

Hlavní část ostrova Tenerife tvoří fantasticky vysoké sopečné pohoří s vrcholem Pico del Teide v nadmořské výšce 3718 m. Pod vrchol se dá vyjet lanovkou nebo si udělat výlet do sopečné kaldery. Svahy Tenerife porůstají borovicové a vavřínové lesy skvělé na procházky na čerstvém oceánském vzduchu.

Dvě hlavní turistické oblasti se poněkud liší klimatem. Na jižní straně Tenerife je vyhlášená plážová oblast v oblasti Los Cristianos, Playa de las Américas, Playa a Costa Adeje. Skoru tu neprší a nejsou mraky, vítr fouká přiměřeně. Nedaleko je letiště Tenerife jih, takže vydat se sem na dovolenou je docela jednoduché. Druhá vyhlášená oblast leží na severním břehu ostrova kolem městečka Puerto de la Cruz. Tam je o něco málo chladněji, vítr občas sune od severu příjemnou oblačnost. Tenerife z této oblačnosti získává vláhu ve formě mlhy, která se sráží na listech a jehličí stromů, aniž by u moře pršelo.

Po celém ostrově je mnoho zajímavých městeček. Od šestnáctého století je Tenerife španělské a mnohde si ještě zachovalo koloniální ráz. Ačkoli památky tedy nejsou staré jako třeba v Řecku nebo dokonce ani u nás, městečka mají milou atmosféru a jsou dobrým cílem výletů.

Hlavní město ostrova Tenerife je Santa Cruz de Tenerife na východní špičce ostrova. Dále doporučuji na východě navštívit pohoří Anaga, San Anders a univerzitní město La Laguna. Na severu stojí za návštěvu La Orotava s typickými balkóny nebo městečko Garachico. V mnoha vesnicích mají své typické víno. Tenerife je proslulé také dračími stromy, což sice formálně nejsou stromy, ale jsou to velmi staré a velké rostliny dracény. Na západě ostrova Tenerife je proslulá soutěska Masca, která se dá projít a dojet lodí do přístavu Los Gigantes, u kterého jsou skutečně gigantické skály padající do moře. Další organizované výlety se dají podniknout lodí na pozorování kytovců nebo na západní ostrovy.

Podrobný popis Tenerife se všemi zajímavějšími místy jsem sepsal na jiné stránce tohoto webu.

Počasí na Tenerife

Los Cristianos, Tenerife, max. teplota leden: 21.1°C, únor: 21.1°C, březen: 22.2°C, duben: 22.2°C, květen: 22.8°C, červen: 23.9°C, červenec: 26.1°C, srpen: 27.2°C, září: 27.2°C, říjen: 26.1°C, listopad: 23.9°C, prosinec: 22.2°C

Graf ukazuje měsíční průměry maximálních denních teplot z posledních 30 let. Další grafy a tabulky o počasí na Tenerife.

Podobné lokality v jiných zemích: Kemer, Kiten, Tenerife, Azorské ostrovy, Madeira - menší letoviska, Paleochora, Korfu

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Oblasti v lokalitě Tenerife

Oblast počet hodnocených hotelů
Puerto de la Cruz 59
Costa Adeje 56
Playa de las Américas 38
Los Cristianos 15
Puerto de Santiago 7
Santa Cruz de Tenerife 6
El Medáno 3
Callao Salvaje 3
La Caleta 3
Guía de Isora 2
Las Galletas 2
Playa de la Arena 2
Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .