Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Fuerteventura

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do destinace Fuerteventura

Globales Costa Tropical

Globales Costa Tropical

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Caleta de Fuste Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Globales Costa Tropical hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 12.10. Návrat: pondělí 19.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 12 469 Kč recenze pobytu další termíny
Elba Lucia Sport And Suite Hotel

Elba Lucia Sport And Suite Hotel

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Caleta de Fuste Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Elba Lucia Sport And Suite Hotel hodnocení: 1 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 11.5. Návrat: pondělí 18.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 12 694 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Morasol Atlantico

Aparthotel Morasol Atlantico

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Costa Calma Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 175 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 3.9. Návrat: čtvrtek 10.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 12 788 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Las Marismas

Aparthotel Las Marismas

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Corralejo Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 16.11. Návrat: pondělí 23.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice Vratislav . Konečná cena 13 100 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel R2 Bahia Playa Design

Hotel R2 Bahia Playa Design

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Tarajalejo Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel R2 Bahia Playa Design hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 30.4. Návrat: čtvrtek 7.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel R2 Rio Calma

Hotel R2 Rio Calma

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Costa Calma Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel R2 Rio Calma hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 7.5. Návrat: čtvrtek 14.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Fuerteventura

Fuerteventura je druhý největší Kanárský ostrov. Leží více na východě, nedaleko Afriky. Fuerteventura je ostrov docela plochý. Protože je geologicky starší než ostatní Kanárské ostrovy, sopečné vrcholy se za milióny let ohladily. Vnitrozemí Fuerteventury je suché a větrné, ale východní pobřeží je fantastické místo na koupání a provozování vodních sportů.

Na Fuerteventuře jsou 4 hlavní oblasti letovisek. Od severu:

  • Corralejo
  • Caleta de Fuste
  • Costa Calma a Playa de Jandia
  • Morro Jable

Hlavní město Fuerteventury je Puerto del Rosario. Stojí za krátkou návštěvu. Je to normální kanárské město a není tolik ovlivněné turistickým ruchem jako zbytek pobřeží Fuerteventury. Pár kilometrů jižně od města je mezinárodní letiště Fuerteventura.

Pláže na Fuerteventuře jsou velmi dobré. Podle barvy písku se střídají černé pláže se světlým pískem navátým ze Sahary. Během surfařské sezóny fouká docela silný vítr, takže je Fuerteventura častým cílem surfařů a kiterů. Vybavení na vodní sporty se běžně dá půjčit.

Podrobný popis ostrova Fuerteventura mám na jiné stránce tohoto webu.

Počasí na ostrově Fuerteventura

Fuerteventura, max. teplota leden: 20°C, únor: 20°C, březen: 21.1°C, duben: 22.2°C, květen: 22.8°C, červen: 25°C, červenec: 27.2°C, srpen: 27.2°C, září: 27.2°C, říjen: 25°C, listopad: 23.9°C, prosinec: 21.1°C

Další detaily o počasí na Fuerteventuře

Podobné lokality v jiných zemích: Egejská Riviéra, Fuerteventura, Marsa Alam, Algarve, Ierapetra, Olympská riviéra, Monastir

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Oblasti v lokalitě Fuerteventura

Oblast počet hodnocených hotelů
Corralejo 30
Caleta de Fuste 23
Costa Calma 22
Morro Jable 15
Playa de Jandía 15
Esquinzo 7
El Cotillo 4
Playa de Matoral 2
Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.