Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Lanzarote Last Minute

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Kanárské ostrovy do destinace Lanzarote

Mansión Nazaret

Mansión Nazaret

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Costa Teguise Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Mansión Nazaret hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 8.4. Návrat: středa 15.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 890 Kč recenze pobytu další termíny
Nazaret

Nazaret

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Costa Teguise Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Nazaret hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 8.4. Návrat: středa 15.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 900 Kč recenze pobytu další termíny
Beatriz Playa & Spa

Beatriz Playa & Spa

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Puerto del Carmen Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Beatriz Playa & Spa hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 16.4. Návrat: čtvrtek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 18 500 Kč recenze pobytu další termíny
Galeón Playa

Galeón Playa

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Costa Teguise Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 8.4. Návrat: středa 15.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 290 Kč recenze pobytu další termíny
Rural Finca De La Florida

Rural Finca De La Florida

Kanárské ostrovy > Lanzarote > San Bartolomé Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 8.4. Návrat: středa 15.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 22 300 Kč recenze pobytu další termíny
Relaxia Olivina

Relaxia Olivina

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Puerto del Carmen Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Relaxia Olivina hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 9.4. Návrat: čtvrtek 16.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 23 700 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Lanzarote

Ostrov Lanzarote je vyhledávaným cílem koupací a sportovní dovolené. Ostrov má na jihovýchodním pobřeží letoviska u krásných pláží. Hlavní letoviska ostrova Lanzarote jsou od severovýchodu tyto:

  • Costa Teguise
  • hlavní město Arrecife
  • Puerto del Carmen
  • Playa Blanca

Hotely na Lanzarote jsou nižší. Je tu dost místa pro zástavbu, takže je nemusí stavět do výšky. Letoviskům to přidává příjemnou atmosféru. Většina letovisek je stavěná tak, aby cestovatelům nic nechybělo. Nedaleko hotelů bývají nákupní střediska, půjčovny aut a zábava.

Lanzarote je tak trochu brácha blízkého ostrova Fuerteventura, jsou si podobné. Vnitrozemí ostrova Lanzarote ale není až taková poušť, jak by se vzhledem k blízké Sahaře dalo čekat. Krajina je zelená, jindy šedá a občas obzvláštněná zajímavými krátery dávno vyhaslých sopek. Lanzarote nemá výrazné pohoří. Na sever od Lanzarote jsou tři malé ostrůvky. Na ostrůvek La Graciosa s monumentálními krátery se můžete podívat na výlet.

Protože na ostrově Lanzarote celoročně vanou stabilní severní větry, jezdí sem rádi surfaři a kiteři.

Počasí na Lanzarote je celoročně stabilní. V zimě je tu teplo, v létě příjemně.

Last minute na Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy se létá po celý rok, takže na Last minute je správná sezóna kdykoli, nebo taky nikdy. Ne vždycky se podaří, že zájezd kupovaný na poslední chvíli je levnější. Nejvíc záleží na kapacitě letadel. Hotelů je na Kanárských ostrovech relativně hodně a málokdy jsou plně obsazené, ale zároveň se jim nestává moc často, že by na poslední chvíli zjistili, že jsou prázdné. Hotely totiž používají německé a anglické bookovací systémy, které dokážou hlásit vysokou nebo nízkou poptávku předem a tomu přizpůsobit ceny.

Spíš než Last minute doporučuji sledovat ceny zájezdů průběžně. Jako vždy platí, že ten, kdo je operativnější a dokáže si posunout třeba datum odletu nebo příletu, spíše získá lepší nabídku.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.