Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Gran Canaria

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do destinace Gran Canaria

Capri

Capri

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Campo International Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Capri hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 12.9. Návrat: sobota 19.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 300 Kč recenze pobytu další termíny
Bull Astoria

Bull Astoria

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Las Palmas de Gran Canaria Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 10.11. Návrat: úterý 17.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 14 475 Kč recenze pobytu další termíny
Tisalaya Park

Tisalaya Park

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Tisalaya Park hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 5.12. Návrat: sobota 12.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 500 Kč recenze pobytu další termíny
Bungalows Vistaflor

Bungalows Vistaflor

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Campo International Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Bungalows Vistaflor hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 28.7. Návrat: úterý 4.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vratislav . Konečná cena 14 838 Kč recenze pobytu další termíny
Servatur Green Beach

Servatur Green Beach

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Patalavaca Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Servatur Green Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 30.9. Návrat: středa 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 090 Kč recenze pobytu další termíny
Cordial Green Golf

Cordial Green Golf

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Cordial Green Golf hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 200 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Gran Canaria

Gran Canaria má z Kanárskýcho ostrovů nejvíce obyvatel a je i nejnavštěvovanější. Kromě výborného počasí po celý rok je zajímavá svými plážemi a přírodou.

Hlavní letoviska jsou zhruba tři.

  • Nejznámější je Maspalomas úplně na jihu s pláží Playa del Inglés a městečky Meloneras a San Augustín.
  • Na jihozápadě je oblast kolem Puerto Rico včetně oblasti Taurito nedaleko příjemného přístavního městečka Puerto de Mogán.
  • Na severovýchodní špičce ostrova je proslulé Las Palmas, hlavní město ostrova a hlavní město Kanárských ostrovů (na střídačku se Santa Cruz de Tenerife).

Pláže jsou na Gran Canarii většinou černé, tvořené sopečným pískem. Na slunci se rychleji rozpálí, takže je nutné brát si na pláž sandály. Světlý písek mají pláže kolem letoviska Maspalomas. Ten je také sopečného původu, ale překvapivě světlý.

Na Gran Canarii je toho hodně co navštěvovat. Stará města Teror, Telde nebo Fataga jsou zajímavé svou starou architekturou. Botanická zahrada Jardin Botánico Viera y Clavijo nebo malá zoologická Palmitos park stojí za jednodenní výlet. Nejvyšší hora Pico de las Nieves je na kraji kaldery, nedaleko je zajímavý skalní vrchol Roque Nublo se zajímavým údolím Tejeda.

Mezinárodní letiště Gran Canaria leží na východním pobřeží ostrova. Do Maspalomas i do Las Palmas jede autobus asi půl hodiny.

Ostrov Gran Canaria podrobněji popisuji na samostatné stránce.

Počasí na ostrově Gran Canaria

Las Palmas, max. teplota leden: 20.6°C, únor: 21°C, březen: 21.8°C, duben: 22.1°C, květen: 23.1°C, červen: 24.7°C, červenec: 26.5°C, srpen: 27.1°C, září: 27.1°C, říjen: 25.8°C, listopad: 23.8°C, prosinec: 21.8°C

Graf ukazuje měsíční průměry maximálních teplot. Jinak řečeno celý rok je tu příjemně teplo. Další informace a grafy o počasí na Gran Canarii.

puerto-de-mogan
Puerto de Mogán na Gran Canaria

Podobné lokality v jiných zemích: Side, Sozopol, Gran Canaria, Agios Nikolaos, Sarti, Mahdia

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Oblasti v lokalitě Gran Canaria

Oblast počet hodnocených hotelů
Playa del Inglés 93
Maspalomas 40
Puerto Rico 30
Las Palmas de Gran Canaria 20
San Augustín 17
Meloneras 6
Taurito 6
Puerto Mogán 5
Campo International 4
Arguineguín 3
Playa de Amadores 3
Playa del Cura 3
Patalavaca 2
Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.