Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Gran Canaria

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do destinace Gran Canaria

Capri Bungalows

Capri Bungalows

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má 1 hvězdičku. * Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 4.3. Návrat: středa 11.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 10 682 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Puerto Azul

Hotel Puerto Azul

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Puerto Rico Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Puerto Azul hodnocení: 4.8 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň Budapešť . Konečná cena 12 574 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Canaima Apartments

Canaima Apartments

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Puerto Rico Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 5.2. Návrat: středa 12.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 12 976 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Corona Roja

Corona Roja

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Corona Roja hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 14.3. Návrat: sobota 21.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 13 024 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Tisalaya Park

Tisalaya Park

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Tisalaya Park hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 3.6. Návrat: středa 10.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 500 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Jardín Del Atlantico

Jardín Del Atlantico

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Jardín Del Atlantico hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 25.2. Návrat: úterý 3.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Budapešť . Konečná cena 13 507 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Gran Canaria

Gran Canaria má z Kanárskýcho ostrovů nejvíce obyvatel a je i nejnavštěvovanější. Kromě výborného počasí po celý rok je zajímavá svými plážemi a přírodou.

Hlavní letoviska jsou zhruba tři.

  • Nejznámější je Maspalomas úplně na jihu s pláží Playa del Inglés a městečky Meloneras a San Augustín.
  • Na jihozápadě je oblast kolem Puerto Rico včetně oblasti Taurito nedaleko příjemného přístavního městečka Puerto de Mogán.
  • Na severovýchodní špičce ostrova je proslulé Las Palmas, hlavní město ostrova a hlavní město Kanárských ostrovů (na střídačku se Santa Cruz de Tenerife).

Pláže jsou na Gran Canarii většinou černé, tvořené sopečným pískem. Na slunci se rychleji rozpálí, takže je nutné brát si na pláž sandály. Světlý písek mají pláže kolem letoviska Maspalomas. Ten je také sopečného původu, ale překvapivě světlý.

Na Gran Canarii je toho hodně co navštěvovat. Stará města Teror, Telde nebo Fataga jsou zajímavé svou starou architekturou. Botanická zahrada Jardin Botánico Viera y Clavijo nebo malá zoologická Palmitos park stojí za jednodenní výlet. Nejvyšší hora Pico de las Nieves je na kraji kaldery, nedaleko je zajímavý skalní vrchol Roque Nublo se zajímavým údolím Tejeda.

Mezinárodní letiště Gran Canaria leží na východním pobřeží ostrova. Do Maspalomas i do Las Palmas jede autobus asi půl hodiny.

Ostrov Gran Canaria podrobněji popisuji na samostatné stránce.

Počasí na ostrově Gran Canaria

Las Palmas, max. teplota leden: 20.6°C, únor: 21°C, březen: 21.8°C, duben: 22.1°C, květen: 23.1°C, červen: 24.7°C, červenec: 26.5°C, srpen: 27.1°C, září: 27.1°C, říjen: 25.8°C, listopad: 23.8°C, prosinec: 21.8°C

Graf ukazuje měsíční průměry maximálních teplot. Jinak řečeno celý rok je tu příjemně teplo. Další informace a grafy o počasí na Gran Canarii.

puerto-de-mogan
Puerto de Mogán na Gran Canaria

Podobné lokality v jiných zemích: Side, Sozopol, Gran Canaria, Agios Nikolaos, Sarti, Mahdia

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Oblasti v lokalitě Gran Canaria

Oblast počet hodnocených hotelů
Playa del Inglés 92
Maspalomas 38
Puerto Rico 30
Las Palmas de Gran Canaria 20
San Augustín 17
Taurito 6
Meloneras 6
Puerto Mogán 5
Campo International 4
Arguineguín 3
Playa de Amadores 3
Patalavaca 2
Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.