Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Jih Tenerife

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do oblasti Jih Tenerife

Vigilia Park

Vigilia Park

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de Santiago Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vigilia Park hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 31.5. Návrat: pondělí 7.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 200 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Globales Tamaimo Tropical

Globales Tamaimo Tropical

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de Santiago Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Globales Tamaimo Tropical hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 17.5. Návrat: pondělí 24.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 300 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Laguna Park Ii

Laguna Park Ii

Kanárské ostrovy > Tenerife > Costa Adeje Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Laguna Park Ii hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 8.4. Návrat: čtvrtek 15.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 14 416 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hg Tenerife Sur

Hg Tenerife Sur

Kanárské ostrovy > Tenerife > Los Cristianos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 6.5. Návrat: čtvrtek 13.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 14 556 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hovima Santa Maria

Hovima Santa Maria

Kanárské ostrovy > Tenerife > Costa Adeje Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hovima Santa Maria hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 6.5. Návrat: čtvrtek 13.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 15 114 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hg Cristian Sur

Hg Cristian Sur

Kanárské ostrovy > Tenerife > Los Cristianos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 15.4. Návrat: čtvrtek 22.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 15 256 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Jižní část Tenerife

Jižní pobřeží Tenerife je velmi oblíbená plážová oblast. Výhody dovolené na jižní půlce Tenerife:

  • Na jihu je méně mraků než na severu. Ne vždy to je výhoda, ale kdo se rád opaluje i v zimě, měl by zamířit sem.
  • Letoviska přizpůsobená potřebám turistů. To taky není vždy výhoda, ale kdo se chce koupat, sportovat, bavit se, sem tam něco nakupovat a jezdit na výlety, má to tady jednoduché.
  • Hlavní letiště Tenerife je tady na jihu, takže transport z letiště je obvykle krátký. (Podrobnosti o letištích na Kanárských ostrovech.)

V posledních letech míří hodně zájezdů na Tenerife na sever, hlavně do Puerto de la Cruz. Důvod, proč jsem udělal tuto stránku, je snaha mít pohromadě jižní tenerifská letoviska a neplést do toho ta severní.

V jižní oblasti jezdí spolehlivá a častá autobusová doprava. Po dálnici se dá rychle dojet do dalších částí Tenerife. Pokud vás zajímá celé Tenerife, podívejte se na můj podrobný popis Tenerife. Zkuste taky přehled dovolené na Tenerife nebo popis Los Cristianos.

Letoviska a zajímavá místa jižního Tenerife od západu k východu:

Puerto Santiago a Playa de la Arena

Nejzápadnější na jižním pobřeží je oblast spojená ze tří obcí.

  1. Los Gigantes
  2. Puerto Santiago
  3. La Arena

Dohromady tvoří spojenou tříkilometrovou aglomeraci s různými hotýlky, několika černými plážemi a dvěma přístavy. Jako všude na Tenerife, terén rychle stoupá. V poslední době se staví hotely i dál od moře, což nemusí být nevýhoda, protože mají vlastní bazény. Okolí Los Gigantes je velmi malebné kvůli obrovským útesům, kterými v moři končí severně se rozkládající hory. Fakt hezké výhledy i přímo od moře.

Víc v kopcích leží městečko Guída de Isora. Zmiňuji ho, protože je podle něj pojmenována jedna další hotelová oblast kousek víc na jihu, i když leží přímo v pobřežním městečku Alcalá.

Oblast kolem Los Gigantes je ideální výchozí místo pro výlety na hory, třeba do údolí Masca.

Puerto Santiago a La Arena jsou z jižní oblasti nejdál od letiště, přibližně 20 km. Ale z letiště vede dálnice, takže je to rychlé.

Callao Salvaje

Callao Salvaje rozhodně stojí za zmínku, protože to je menší letovisko. Samozřejmě je postavené ve svahu, protože na Tenerife rovný plac u moře asi není. Na svahu a na nízkých útesech stojí moderní hotelové komplexy, které sice nelze označit jako malebné, ale zase to není žádná paneláková hrůza. Architekti se evidentně snažili o malé domky s bazény a ačkoli je zřejmé, že domky jsou vevnitř jeden jako druhý, zvenku vypadají odlišně. Černá pláž Playa de Ajabo je docela dobrá, sevřená mezi nízkými útesy. Jižněji od městečka se rozkládají další větší parkové hotely se třemi menšími plážičkami a většími bazénovými komplexy. Marketingový název oblasti je Playa Paraíso, ale na mě je to trochu moc betonové.

La Caleta

Kdysi samostatné pobřežní městečko, dnes už v podstatě severní předměstí hotelové zóny v Costa Adeje. Přes velký okolní rozvoj turismu si La Caleta zachovala určitý styl malého městečka s promenádou na útesech a hezkými hospůdkami. Okolí ale pod novými hotely, silničkami, parkovišti a dalšími kruhovými objezdy docela trpí. Černá pláž u La Calety je docela velká, takže se na ní vejdou všichni, kdo se chtějí koupat, ale těžko říct, jak to bude v budoucnu, až přibudou další hotely. Pokud jde o plochu, staví se hodně velkoryse, takže kdo sem jede, nemusí se bát stísněného prostoru. Jenom asi bude ještě mnoho let trvat, než širší hotelové okolí získá nějakou útulnost.

Costa Adeje

Costa Adeje má největší koncentraci hotelů a turistických atrakcí na celých Kanárských ostrovech. Určitě si přijdou na své ti, kdo vyhledávají koupání, nákupy, sport a zábavu. Na mě je ale typ letoviska, jakým je Costa Adeje, už prostě moc velký. Moře je fajn, pláže jsou docela velké, moře teplé, příjemně fouká. Kavárničky jsou na každém kroku, dál od moře je hodně obchodů i nákupáků. Vím, že je spousta lidí, kteří to tak mají rádi, protože je všechno zařízené a vlastně perfektní, ale já bych hned druhý nebo třetí den z tohohle turistického města musel utéct do kopců. Zdaleka ne všechny hotely v Costa Adeje jsou u moře, některé to mají na pláž skoro až kilák. Ty od moře vzdálenější hotely mají častěji vlastní a velké bazény. Zajímavější je poloha bazénů na severu u moře. Z nich je sice dál do centra, ale jsou odlehlejší a klidnější.

Letoviskem Costa Adeje prochází dálnice asi tak půl kilometru od moře. Věřím, že když ji stavěli, tak je nenapadlo, že bude město od moře expandovat až tak daleko. Dálnice na druhou stranu znamená výbornou dopravní obslužnost, takže se dá rychle dostat na jiná zajímavá místa podél pobřeží Tenerife.

Na jihu oblast Costa Adeje plynule přechází do oblasti označované jako Playa de las Américas a Los Cristianos.

Playa de las Américas

Playa de Las Américas je také velká hotelová zóna. Na rozdíl od jiných ale nemá kam růst do svahu, protože leží na rovném cípu země vybíhajícím do moře. Protože není kde stavět další hotely, zachovalo si to tu určitou exkluzivitu. Takže ano - v Playa de las Américas je taky spousta lidí, hotelů, obchodů, sportovišť a jiného ruchu, ale není tu už místo pro žádnou lacinou verzi.

Pláž v Playa de las Américas je výjimečná tím, že je široká, docela rovná (není do kopce) a hlavně svým světlým pískem. Je to písek přivezený ze Sahary a narozdíl od zdejších běžných černých pláží se o něj tedy tolik nespálíte. Pláž má moc hezkou pobřežní "kolonádu" vhodnou na tak dlouhé procházky podél vysázených palem.

I v Playa de las Américas je všechno zařízeno pro náročné západoevropské cestovatele, což znamená luxusní ubytování, výborné koupání v bazénech i v moři, spousta nákupních možností. I tady je to pro mě dost sterilní a málo dobrodružné, ale to je tím, že mám dobrodružství raději než čistě povlečenou postel. Dále mi vadí přílišná pravoúhlost zdejší zástavby. Ačkoli se architekti hotelů fakt snažili udělat to zajímavé a jednotlivé hotely se příjemně odlišují, jsou nasázeny v nudné čtvercové síti silnic a ulic.

Los Cristianos

Los Cristianos je další nudně luxusní zóna s výbornými službami a hezkými plážemi. Na rozdíl od Costa Adeje a Playa de las Américas má ale aspoň trochu zachovanou duši místa. Asi za to může starší běžná zástavba na úpatí zvláštní sopky, která domy a ulice limituje, takže museí být užší. Zároveň je v Los Cristianos trajektový přístav velmi blízko městu a na východě útesy. Díky tomu vznikla v Los Cristianos mírná nouze o místo, což zdejšímu urbanismu dodalo kapku zajímavosti. Neříkám, že se vám v Los Cristianos bude líbit víc než třeba v Costa Adeje, protože vždy záleží na přesné poloze a službách hotelu, ale mně se tu docela líbilo. Los Cristianos je samozřejmě ideální výchozí bod, pokud si chcete udělat výlet na nějaký západní ostrov (Gomera, La Palma, El Hierro), prortože ze zdejšího přístavu odjíždějí trajekty.

Las Galletas

Las Galetas je menší moderní letovisko. Překvapivé je, že pro něj na Tenerife dokázali najít kus území, které je skoro rovné. U las Galetas je jachtový přístav, hezké černé pláže a velký přímořský bazén. Další výhoda je starší běžná zástavba ve městečku Las Galetas. Ačkoli je nudně pravoúhlá, je to prostě běžné příjemné Španělsko. V nejbližším okolí už je to samozřejmě horší, kvůli hotelovým komplexům, ale zase nic, z čeho by vyloženě bolely oči. Hotely jsou postavené jako malé domky nebo dokonce řadová zástavba, ale stejně jako například v Costa Adeje se to nepovedlo autenticky. Krom toho ne všechny mají dobrý přístup k moři, ačkoli jsou u moře blízko, protože stojí na útesech. To platí hlavně pro východní oblast Costa del Silencio. Výhodou Las Galletas je velmi krátká cesta na letiště.

El Médano

El Médano je nejvýchodnější bod jižního Tenerife, kam ještě jezdí české cestovky. El Médano leží bezprostředně u letiště Tenerife Jih. Příjemná je starší kompaktnější zástavba kolem přístavu a nedaleké pláže. Letovisko je to malé a spíše se podobá tuctovému chudšímu španělskému městu.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.