Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Fuerteventura Last minute

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Kanárské ostrovy do destinace Fuerteventura

Casa Alberto

Casa Alberto

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Playa de Jandía Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 16.4. Návrat: čtvrtek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 900 Kč recenze pobytu další termíny
H10 Ocean Dreams Boutique Hotel  Len Pre Dospelýc

H10 Ocean Dreams Boutique Hotel Len Pre Dospelýc

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Corralejo Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 16.4. Návrat: čtvrtek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 090 Kč recenze pobytu další termíny
Occidental Jandía Playa

Occidental Jandía Playa

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Playa de Jandía Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Occidental Jandía Playa hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 16.4. Návrat: čtvrtek 23.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 790 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Meliá Fuerteventura

Hotel Meliá Fuerteventura

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Costa Calma Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Meliá Fuerteventura hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 9.4. Návrat: čtvrtek 16.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 25 769 Kč recenze pobytu další termíny
Sheraton Fuerteventura Beach, Golf & Spa Resort

Sheraton Fuerteventura Beach, Golf & Spa Resort

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Caleta de Fuste Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Sheraton Fuerteventura Beach, Golf & Spa Resort hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 9.4. Návrat: čtvrtek 16.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Katovice . Konečná cena 25 931 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmány Dunas Club

Apartmány Dunas Club

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Corralejo Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 15.4. Návrat: středa 22.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 26 457 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Fuerteventura

Fuerteventura je druhý největší Kanárský ostrov. Leží více na východě, nedaleko Afriky. Fuerteventura je ostrov docela plochý. Protože je geologicky starší než ostatní Kanárské ostrovy, sopečné vrcholy se za milióny let ohladily. Vnitrozemí Fuerteventury je suché a větrné, ale východní pobřeží je fantastické místo na koupání a provozování vodních sportů.

Na Fuerteventuře jsou 4 hlavní oblasti letovisek. Od severu:

  • Corralejo
  • Caleta de Fuste
  • Costa Calma a Playa de Jandia
  • Morro Jable

Hlavní město Fuerteventury je Puerto del Rosario. Stojí za krátkou návštěvu. Je to normální kanárské město a není tolik ovlivněné turistickým ruchem jako zbytek pobřeží Fuerteventury. Pár kilometrů jižně od města je mezinárodní letiště Fuerteventura.

Pláže na Fuerteventuře jsou velmi dobré. Podle barvy písku se střídají černé pláže se světlým pískem navátým ze Sahary. Během surfařské sezóny fouká docela silný vítr, takže je Fuerteventura častým cílem surfařů a kiterů. Vybavení na vodní sporty se běžně dá půjčit.

Podrobný popis ostrova Fuerteventura mám na jiné stránce tohoto webu.

Počasí na ostrově Fuerteventura

Fuerteventura, max. teplota leden: 20°C, únor: 20°C, březen: 21.1°C, duben: 22.2°C, květen: 22.8°C, červen: 25°C, červenec: 27.2°C, srpen: 27.2°C, září: 27.2°C, říjen: 25°C, listopad: 23.9°C, prosinec: 21.1°C

Další detaily o počasí na Fuerteventuře

Last minute na Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy se létá po celý rok, takže na Last minute je správná sezóna kdykoli, nebo taky nikdy. Ne vždycky se podaří, že zájezd kupovaný na poslední chvíli je levnější. Nejvíc záleží na kapacitě letadel. Hotelů je na Kanárských ostrovech relativně hodně a málokdy jsou plně obsazené, ale zároveň se jim nestává moc často, že by na poslední chvíli zjistili, že jsou prázdné. Hotely totiž používají německé a anglické bookovací systémy, které dokážou hlásit vysokou nebo nízkou poptávku předem a tomu přizpůsobit ceny.

Spíš než Last minute doporučuji sledovat ceny zájezdů průběžně. Jako vždy platí, že ten, kdo je operativnější a dokáže si posunout třeba datum odletu nebo příletu, spíše získá lepší nabídku.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.