Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Maspalomas

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Dunas Mirador Maspalomas

Dunas Mirador Maspalomas

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Dunas Mirador Maspalomas hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 3.7 Návrat: středa 10.7 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Tisalaya Park

Tisalaya Park

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Tisalaya Park hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 100 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Cordial Green Golf

Cordial Green Golf

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Cordial Green Golf hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 14.9 Návrat: sobota 21.9 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 500 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Koala Garden The Home Collection

Koala Garden The Home Collection

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Koala Garden The Home Collection hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 28.8 Návrat: středa 4.9 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Green Field

Green Field

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Green Field hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 5 termínů.

Dovolená v Maspalomas

Maspalomas má úžasné dlouhé pláže, takže je přirozeným cílem rodin s dětmi i diskotékové mládeže. Centrum města s bary a bujarým nočním životem dokáže být trochu hektické, ale hotely jsou obvykle umístěny v klidném prostředí.

Protože Maspalomas leží na nejjižnějším výběžku ostrova Gran Canaria, je tu pravděpodobně nejteplejší klima z celých Kanárských ostrovů. Krajina je docela vyprahlá, ale moře je osvěžující.

Nejzajímavější v Maspalomas je přírodní rezervace s dunami. Vycházku si lze udělat k majáku Farro de Maspalomas nebo se projít po plážích, které se kolem Maspalomas táhnou asi 8 km na obě strany. Maspalomas je asi 30 minut od letiště a je to dobré výchozí místo pro poznání ostrova Gran Canaria.

Podrobný popis letoviska Maspalomas.

Počasí v Maspalomas

Maspalomas, Gran Canaria, max. teplota leden: 20°C, únor: 20°C, březen: 21.1°C, duben: 21.1°C, květen: 22.2°C, červen: 23.9°C, červenec: 25°C, srpen: 26.1°C, září: 26.1°C, říjen: 25°C, listopad: 22.8°C, prosinec: 21.1°C

Podívejte se na podrobné informace o počasí na Gran Canarii.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .