Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Puerto de la Cruz

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do oblasti Puerto de la Cruz

Hotel Globales Acuario

Hotel Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Globales Acuario hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 7.12. Návrat: pondělí 14.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 10 120 Kč recenze pobytu další termíny
Monopol

Monopol

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 3.12. Návrat: čtvrtek 10.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vratislav . Konečná cena 10 981 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Perla Tenerife

Hotel Perla Tenerife

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Perla Tenerife hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 7.12. Návrat: pondělí 14.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 11 732 Kč recenze pobytu další termíny
Don Manolito

Don Manolito

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Don Manolito hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 26.11. Návrat: čtvrtek 3.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vratislav . Konečná cena 11 975 Kč recenze pobytu další termíny
Checkin Concordia Playa

Checkin Concordia Playa

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Checkin Concordia Playa hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 7.12. Návrat: pondělí 14.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 12 789 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Best Semiramis

Hotel Best Semiramis

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Best Semiramis hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 7.12. Návrat: pondělí 14.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 511 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Dovolená v Puerto de la Cruz na Tenerife

Puerto de la Cruz je moje oblíbené letovisko na severním svahu Tenerife, takže jsem mu vytvořil tuto samostatnou stránku s výběrem hotelů. Puerto de la Cruz totiž v nabídkách cestovních kanceláří není destinace, ale jenom oblast, takže se zájezdy do Puerto de La Cruz blbě hledají. (Destinace je Tenerife, což je poněkud málo konkrétní.)

Puerto de la Cruz je normální španělské město, což je príma. Kromě toho ale je mezi centrem a pobřežím postavená moderní turistická čtvrť s vysokými hotely a speciálním vstupem do bazénků místo pláže. Pobřeží u Puerto de la Cruz je příliš skalnaté na to, aby tady byly pláže na každém rohu, a tak architekt Cézar Manriques navrhnul místo pláže koupání v designových bazéncích plněných mořskou vodou.

I když je pláží málo, vejde se každý, kdo bude chtít. Pláže mají černý ostřejší písek, což je poněkud zvláštní. Moře je osvěžující a velmi čisté.

Město docela prudce stoupá do kopce. To je kvůli tomu, že jsme tu na Tenerife. Hodně ubytování je umístěno hodně vysoko a od moře je to docela namáhavá cesta. Pamatujte na to při plánování pobytu a pokud vám stoupání do kopce nedělá dobře, volte hotely blíže u moře.

Přečtěte si můj podrobnější popis Puerto de la Cruz.

Loro Park

Loro Park je zajímavá zoologická zahrada umístěná právě v Puerto de la Cruz. Sice se mi nelíbí, že zde chovaná zvířata nemají dost prostoru, takže Loro Park nepovažuju za klasickou ZOO, ale líbila se mi vystoupení zvířat a papoušků. Údajně největší sbírka papoušků na světě. Podrobné informace o Loro parku. Kromě této zoologické zahrady je v Puertu botanická zahrada.

Počasí v Puerto de la Cruz

Severní strana vysokého ostrova Tenerife je zajímavá tím, že jde o návětrnou stranu. Jak se oblačnost z Atlantiku nasouvá na ostrov, kondenzuje z mraků voda, aniž by pršelo. To se líbí lesům nad městem. 

nejvyšší denní teplota v Puerto de la Cruz: leden: 19.6°C, únor: 19.9°C, březen: 20.8°C, duben: 22.1°C, květen: 22.9°C, červen: 24.7°C, červenec: 27.6°C, srpen: 27.7°C, září: 27.1°C, říjen: 26.2°C, listopad: 23°C, prosinec: 20.8°C,

Podívejte se na informace o počasí na Tenerife.

Podobné lokality v jiných zemích: Alanya, Zlaté písky, Puerto de la Cruz, Sharm El-Sheikh, Agia Marina, Zakynthos

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.