Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Kanárské ostrovy z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy jen z letiště Brno

Globales Acuario

Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Globales Acuario hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 14 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Teneguia

Teneguia

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Teneguia hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Coral Teide Mar

Coral Teide Mar

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Coral Teide Mar hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 15 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Parque San Antonio

Parque San Antonio

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Parque San Antonio hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 15 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Blue Sea Callao Garden

Blue Sea Callao Garden

Kanárské ostrovy > Tenerife > Callao Salvaje Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Blue Sea Callao Garden hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Blue Sea Lagos De Cesar

Hotel Blue Sea Lagos De Cesar

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de Santiago Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Blue Sea Lagos De Cesar hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů.

Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut. Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně. Taxíky mohou na letiště zajíždět od City Taxi.

Na Kanárské ostrovy z Brna

Jsou roky, kdy se z Brna na Kanárské ostrovy nelétá. Například v roce 2019 se naštěstí létá. Pravidelný spoj zajišťuje společnost Smartwings (tedy Travel Service). Je to linkový spoj, ale většinou se prodává jako charter. To znamená, že většina kapacity je poskytována cestovním kancelářím pro jejich klienty.

Z Brna na Tenerife Jih se letí 5 hodin 30 minut.

Letový řád pro rok 2019 předpokládá odlety a přílety na Tenerife vždy jednou týdně v pondělí. Odlet z Brna je ve 12.00, přílet v 16:30 kanárského času. Odlet z Tenerife zpět do Brna v 17.20, přílet 23:45 našeho času. Jak to bude v jiných letech, těžko říct.

Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .