Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Kanárské ostrovy z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy jen z letiště Brno

Teneguia

Teneguia

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Teneguia hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 15.6. Návrat: pondělí 22.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu další termíny
Vigilia Park

Vigilia Park

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de Santiago Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vigilia Park hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 22.6. Návrat: pondělí 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Globales Acuario

Hotel Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Globales Acuario hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 19.10. Návrat: pondělí 26.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 14 200 Kč recenze pobytu další termíny
Coral Teide Mar

Coral Teide Mar

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Coral Teide Mar hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 13.7. Návrat: pondělí 20.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 14 590 Kč recenze pobytu další termíny
Blue Sea Callao Garden

Blue Sea Callao Garden

Kanárské ostrovy > Tenerife > Callao Salvaje Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Blue Sea Callao Garden hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 15.6. Návrat: pondělí 22.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 15 090 Kč recenze pobytu další termíny
Parque San Antonio

Parque San Antonio

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Parque San Antonio hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 14.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 15 800 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů. Je to druhé největší české letiště.

Letiště nemá stojánky, takže od bran odváží cestující k letadlům letištní autobusy a do letadel se nastupuje po schodech.

Z Letiště Brno-Tuřany je do centra Brna asi 8 km. Pěšky se to jít nedá.

Doprava na letiště Brno

  • Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut.
  • Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně.
  • Taxíky mohou na letiště zajíždět pouze od firmy City Taxi.

Na Kanárské ostrovy z Brna

Jsou roky, kdy se z Brna na Kanárské ostrovy nelétá. Například v roce 2019 se naštěstí létá. Pravidelný spoj zajišťuje společnost Smartwings (tedy Travel Service). Je to linkový spoj, ale většinou se prodává jako charter. To znamená, že většina kapacity je poskytována cestovním kancelářím pro jejich klienty.

Z Brna na Tenerife Jih se letí 5 hodin 30 minut.

Letový řád pro rok 2019 předpokládá odlety a přílety na Tenerife vždy jednou týdně v pondělí. Odlet z Brna je ve 12.00, přílet v 16:30 kanárského času. Odlet z Tenerife zpět do Brna v 17.20, přílet 23:45 našeho času. Jak to bude v jiných letech, těžko říct.

Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.