Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Lanzarote

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do destinace Lanzarote

Morromar The Collection

Morromar The Collection

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Puerto del Carmen Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Morromar The Collection hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 5.12. Návrat: sobota 12.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 12 256 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Costa Mar

Aparthotel Costa Mar

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Puerto del Carmen Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Costa Mar hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 21.11. Návrat: sobota 28.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 12 850 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmentos The Las Gaviotas

Apartmentos The Las Gaviotas

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Los Pocillos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 14.11. Návrat: sobota 21.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 14 313 Kč recenze pobytu další termíny
Relaxia Lanzaplaya

Relaxia Lanzaplaya

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Puerto del Carmen Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Relaxia Lanzaplaya hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 28.11. Návrat: sobota 5.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 363 Kč recenze pobytu další termíny
Club Siroco

Club Siroco

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Costa Teguise Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Club Siroco hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 2.12. Návrat: středa 9.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 600 Kč recenze pobytu další termíny
Appartements Los Hibiscos

Appartements Los Hibiscos

Kanárské ostrovy > Lanzarote > Puerto del Carmen Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 14.11. Návrat: sobota 21.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 16 413 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Lanzarote

Ostrov Lanzarote je vyhledávaným cílem koupací a sportovní dovolené. Ostrov má na jihovýchodním pobřeží letoviska u krásných pláží. Hlavní letoviska ostrova Lanzarote jsou od severovýchodu tyto:

  • Costa Teguise
  • hlavní město Arrecife
  • Puerto del Carmen
  • Playa Blanca

Hotely na Lanzarote jsou nižší. Je tu dost místa pro zástavbu, takže je nemusí stavět do výšky. Letoviskům to přidává příjemnou atmosféru. Většina letovisek je stavěná tak, aby cestovatelům nic nechybělo. Nedaleko hotelů bývají nákupní střediska, půjčovny aut a zábava.

Lanzarote je tak trochu brácha blízkého ostrova Fuerteventura, jsou si podobné. Vnitrozemí ostrova Lanzarote ale není až taková poušť, jak by se vzhledem k blízké Sahaře dalo čekat. Krajina je zelená, jindy šedá a občas obzvláštněná zajímavými krátery dávno vyhaslých sopek. Lanzarote nemá výrazné pohoří. Na sever od Lanzarote jsou tři malé ostrůvky. Na ostrůvek La Graciosa s monumentálními krátery se můžete podívat na výlet.

Protože na ostrově Lanzarote celoročně vanou stabilní severní větry, jezdí sem rádi surfaři a kiteři.

Počasí na Lanzarote je celoročně stabilní. V zimě je tu teplo, v létě příjemně.

Velmi dobré koupání v jiných zemích: Turecká Riviéra, Slunečné pobřeží Last Minute, Lanzarote, Taba, Stalida, Lefkáda, Nabeul

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Oblasti v lokalitě Lanzarote

Oblast počet hodnocených hotelů
Puerto del Carmen 69
Playa Blanca 36
Costa Teguise 33
Arrecife 5
Yaiza 5
San Bartolomé 2
Puerto Calero 2
Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.