Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Tenerife All Inclusive

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější all inclusive termíny na Kanárské ostrovy do destinace Tenerife

Diverhotel Tenerife Spa & Garden

Diverhotel Tenerife Spa & Garden

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 12 844 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Blue Sea Callao Garden

Blue Sea Callao Garden

Kanárské ostrovy > Tenerife > Callao Salvaje Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Blue Sea Callao Garden hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 052 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Blue Sea Puerto Resort

Blue Sea Puerto Resort

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Blue Sea Puerto Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 216 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Blue Sea Interpalace

Hotel Blue Sea Interpalace

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Blue Sea Interpalace hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 275 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Blue Sea Lagos De Cesar

Hotel Blue Sea Lagos De Cesar

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de Santiago Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Blue Sea Lagos De Cesar hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 14 258 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Catalonia Punta Del Rey

Catalonia Punta Del Rey

Kanárské ostrovy > Tenerife > Las Caletillas Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Catalonia Punta Del Rey hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 16.3. Návrat: pondělí 23.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 14 602 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Tenerife

Tenerife je největší ostrov Kanárských ostrovů a z ostrovů, na které se od nás létá, nabízí nejlepší přírodu (ještě lepší příroda je na západních ostrovech La Gomera a La Palma, ale na ty se od nás nelétá).

Hlavní část ostrova Tenerife tvoří fantasticky vysoké sopečné pohoří s vrcholem Pico del Teide v nadmořské výšce 3718 m. Pod vrchol se dá vyjet lanovkou nebo si udělat výlet do sopečné kaldery. Svahy Tenerife porůstají borovicové a vavřínové lesy skvělé na procházky na čerstvém oceánském vzduchu.

Dvě hlavní turistické oblasti se poněkud liší klimatem. Na jižní straně Tenerife je vyhlášená plážová oblast v oblasti Los Cristianos, Playa de las Américas, Playa a Costa Adeje. Skoru tu neprší a nejsou mraky, vítr fouká přiměřeně. Nedaleko je letiště Tenerife jih, takže vydat se na dovolenou na jih Tenerife je docela jednoduché. Druhá vyhlášená oblast leží na severním břehu ostrova kolem městečka Puerto de la Cruz. Tam je o něco málo chladněji, vítr občas sune od severu příjemnou oblačnost. Tenerife z této oblačnosti získává vláhu ve formě mlhy, která se sráží na listech a jehličí stromů, aniž by u moře pršelo.

Po celém ostrově je mnoho zajímavých městeček. Od šestnáctého století je Tenerife španělské a mnohde si ještě zachovalo koloniální ráz. Ačkoli památky tedy nejsou staré jako třeba v Řecku nebo dokonce ani u nás, městečka mají milou atmosféru a jsou dobrým cílem výletů.

Hlavní město ostrova Tenerife je Santa Cruz de Tenerife na východní špičce ostrova. Dále doporučuji na východě navštívit pohoří Anaga, San Anders a univerzitní město La Laguna. Na severu stojí za návštěvu La Orotava s typickými balkóny nebo městečko Garachico. V mnoha vesnicích mají své typické víno. Tenerife je proslulé také dračími stromy, což sice formálně nejsou stromy, ale jsou to velmi staré a velké rostliny dracény. Na západě ostrova Tenerife je proslulá soutěska Masca, která se dá projít a dojet lodí do přístavu Los Gigantes, u kterého jsou skutečně gigantické skály padající do moře. Další organizované výlety se dají podniknout lodí na pozorování kytovců nebo na západní ostrovy.

Podrobný popis Tenerife se všemi zajímavějšími místy jsem sepsal na jiné stránce tohoto webu.

Počasí na Tenerife

Los Cristianos, Tenerife, max. teplota leden: 21.1°C, únor: 21.1°C, březen: 22.2°C, duben: 22.2°C, květen: 22.8°C, červen: 23.9°C, červenec: 26.1°C, srpen: 27.2°C, září: 27.2°C, říjen: 26.1°C, listopad: 23.9°C, prosinec: 22.2°C

Graf ukazuje měsíční průměry maximálních denních teplot z posledních 30 let. Další grafy a tabulky o počasí na Tenerife.

Dovolená na Tenerife v zimě

Zima je na Tenerife druhá sezóna. Ačkoli nejvíce turistů přilétá na Tenerife v létě, zimní měsíce všichni berou jako druhou sezónu. Na Tenerife je v zimě moc hezky. Sice je o poznání chladněji než v létě, ale ve srovnání s hnusou evropskou zimou je na Tenerife přes zimu příjemné jarní počasí. Na koupání to je a není - nemá smysl vylehávat celý den na pláži, protože je člověku za chvíli zima. Ale během častých slunečných dnů dává smysl párkrát si do moře skočit.

V únoru je na Tenerife karneval v Santa Cruz de Tenerife.

All inclusive na Kanárských ostrovech

Hotely, které nabízejí All Inclusive program, to na Kanárech nemůžou odbývat tak, jako se to občas dělá ve Středomoří, kam jezdí klientela z východní Evropy. Na Kanáry jezdí hodně Němců a Angličanů a ti vysoký vyšší standard jak v ubytování, tak v jídle. Hotelové restaurace by si měly poradit i s různými formami diet, ale většinou to řešít tak, že hosté mají mezi jídly volný výběr, tak si mohou svoji dietu přizpůsobit.

Typická jídla Kanárských ostrovů jsou grilovaná masa, ryby a zelenina. Zvláštní jsou brambory vařené ve slupce, říká se tomu papas arrugadas. Podávají se se solí, s červenou a zelenou omáčkou. Tyhle omáčky mojo rocho a mojo verde jsou z oleje, koření a bylinek. Na výběr bývá při all inclusive hodně druhů oliv.

Obzvláště doporučuji dávat si na Kanárských ostrovech ovoce. Při all inclusive programech se podává obvykle po večeři, ale i přes den. Různé papáje, avokáda, melouny nebo chirimoya jsou zralé takovým způsobem, kterému se k nám dovážené plody vůbec nemůžou rovnat. Detailní nabídka ovoce záleží - stejně jako u jídla - na konkrétním hotelu.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .