Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Kanárské ostrovy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy

Aparthotel Miami

Aparthotel Miami

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Las Palmas de Gran Canaria Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 15.11. Návrat: čtvrtek 21.11. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 913 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Perla Tenerife

Perla Tenerife

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Perla Tenerife hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 12 420 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Vista Oasis Bungalows

Vista Oasis Bungalows

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Vista Oasis Bungalows hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 20.11. Návrat: středa 27.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 646 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Capri

Capri

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Campo International Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Capri hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 15.11. Návrat: čtvrtek 21.11. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 664 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Gran Hotel Turquesa Playa

Gran Hotel Turquesa Playa

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Gran Hotel Turquesa Playa hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 18.11. Návrat: pondělí 25.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 103 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Acapulco

Acapulco

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > San Augustín Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 15.11. Návrat: čtvrtek 21.11. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 193 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené na Kanárech

Přímé letecké spojení má Česko se čtyřmi Kanárskými ostrovy. To určuje hlavní cíle, kam se dá na Kanárské ostrovy jet. Můžete si vybrat jeden ze čtyř ostrovů:

Lanzarote - nízký menší ostrov, dobré pláže, příjemná letoviska.

Fuerteventura - pouštní ostrov s dlouhými plážemi a dobrým větrem na windsurfing. informace o Fuerteventuře

Gran Canaria - nejoblíbenější ostrov pro pobyt, hodně možností cestování po vnitrozemí, hezké hory. O Gran Canarii

Tenerife - fantastické hory a lesy, zajímavá městečka, dobré koupání. Průvodce po Tenerife

Pokud chcete jet na další západní ostrovy, je to z České republiky složitější. Chce to letět na Tenerife a potom se dá jet drahým trajektem na ostrovy La Palma, La Gomera nebo El Hierro.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Lokality na Kanárských ostrovech

Lokalita počet hodnocených hotelů
Tenerife 243
Gran Canaria 242
Lanzarote 154
Fuerteventura 124
La Palma 5
La Gomera 3
El Hierro 2
Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .