Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Kanárské ostrovy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Globales Acuario

Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Globales Acuario hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 28.6 Návrat: pátek 5.7 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Capri

Capri

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Campo International Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Capri hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Teneguia

Teneguia

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Teneguia hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 26.8 Návrat: pondělí 2.9 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 14 200 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Jardín Del Atlantico

Jardín Del Atlantico

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Jardín Del Atlantico hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 4 termíny.

Možnosti dovolené na Kanárech

Přímé letecké spojení má Česko se čtyřmi Kanárskými ostrovy. To určuje hlavní cíle, kam se dá na Kanárské ostrovy jet. Můžete si vybrat jeden ze čtyř ostrovů:

Lanzarote - nízký menší ostrov, dobré pláže, příjemná letoviska.

Fuerteventura - pouštní ostrov s dlouhými plážemi a dobrým větrem na windsurfing. informace o Fuerteventuře

Gran Canaria - nejoblíbenější ostrov pro pobyt, hodně možností cestování po vnitrozemí, hezké hory. O Gran Canarii

Tenerife - fantastické hory a lesy, zajímavá městečka, dobré koupání. Průvodce po Tenerife

Pokud chcete jet na další západní ostrovy, je to z České republiky složitější. Chce to letět na Tenerife a potom se dá jet drahým trajektem na ostrovy La Palma, La Gomera nebo El Hierro.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .