Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Last minute Tenerife

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Kanárské ostrovy do destinace Tenerife

Smy Puerto De La Cruz

Smy Puerto De La Cruz

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Smy Puerto De La Cruz hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 17.7. Návrat: pátek 24.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu další termíny
Checkin Atlantida

Checkin Atlantida

Kanárské ostrovy > Tenerife > Los Cristianos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Checkin Atlantida hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 17.7. Návrat: pátek 24.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 190 Kč recenze pobytu další termíny
Checkin Concordia Playa

Checkin Concordia Playa

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Checkin Concordia Playa hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 17.7. Návrat: pátek 24.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 900 Kč recenze pobytu další termíny
Aguamar

Aguamar

Kanárské ostrovy > Tenerife > Los Cristianos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 17.7. Návrat: pátek 24.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 090 Kč recenze pobytu další termíny
Alborada Ocean Club

Alborada Ocean Club

Kanárské ostrovy > Tenerife > Las Galletas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Alborada Ocean Club hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 17.7. Návrat: pátek 24.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 400 Kč recenze pobytu další termíny
Globales Tamaimo Tropical

Globales Tamaimo Tropical

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de Santiago Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Globales Tamaimo Tropical hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 13.7. Návrat: pondělí 20.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 17 588 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Tenerife

Tenerife je největší ostrov Kanárských ostrovů a z ostrovů, na které se od nás létá, nabízí nejlepší přírodu (ještě lepší příroda je na západních ostrovech La Gomera a La Palma, ale na ty se od nás nelétá).

Hlavní část ostrova Tenerife tvoří fantasticky vysoké sopečné pohoří s vrcholem Pico del Teide v nadmořské výšce 3718 m. Pod vrchol se dá vyjet lanovkou nebo si udělat výlet do sopečné kaldery. Svahy Tenerife porůstají borovicové a vavřínové lesy skvělé na procházky na čerstvém oceánském vzduchu.

Dvě hlavní turistické oblasti se poněkud liší klimatem. Na jižní straně Tenerife je vyhlášená plážová oblast v oblasti Los Cristianos, Playa de las Américas, Playa a Costa Adeje. Skoru tu neprší a nejsou mraky, vítr fouká přiměřeně. Nedaleko je letiště Tenerife jih, takže vydat se na dovolenou na jih Tenerife je docela jednoduché. Druhá vyhlášená oblast leží na severním břehu ostrova kolem městečka Puerto de la Cruz. Tam je o něco málo chladněji, vítr občas sune od severu příjemnou oblačnost. Tenerife z této oblačnosti získává vláhu ve formě mlhy, která se sráží na listech a jehličí stromů, aniž by u moře pršelo.

Po celém ostrově je mnoho zajímavých městeček. Od šestnáctého století je Tenerife španělské a mnohde si ještě zachovalo koloniální ráz. Ačkoli památky tedy nejsou staré jako třeba v Řecku nebo dokonce ani u nás, městečka mají milou atmosféru a jsou dobrým cílem výletů.

Hlavní město ostrova Tenerife je Santa Cruz de Tenerife na východní špičce ostrova. Dále doporučuji na východě navštívit pohoří Anaga, San Anders a univerzitní město La Laguna. Na severu stojí za návštěvu La Orotava s typickými balkóny nebo městečko Garachico. V mnoha vesnicích mají své typické víno. Tenerife je proslulé také dračími stromy, což sice formálně nejsou stromy, ale jsou to velmi staré a velké rostliny dracény. Na západě ostrova Tenerife je proslulá soutěska Masca, která se dá projít a dojet lodí do přístavu Los Gigantes, u kterého jsou skutečně gigantické skály padající do moře. Další organizované výlety se dají podniknout lodí na pozorování kytovců nebo na západní ostrovy.

Podrobný popis Tenerife se všemi zajímavějšími místy jsem sepsal na jiné stránce tohoto webu.

Počasí na Tenerife

Los Cristianos, Tenerife, max. teplota leden: 21.1°C, únor: 21.1°C, březen: 22.2°C, duben: 22.2°C, květen: 22.8°C, červen: 23.9°C, červenec: 26.1°C, srpen: 27.2°C, září: 27.2°C, říjen: 26.1°C, listopad: 23.9°C, prosinec: 22.2°C

Graf ukazuje měsíční průměry maximálních denních teplot z posledních 30 let. Další grafy a tabulky o počasí na Tenerife.

Dovolená na Tenerife v zimě

Zima je na Tenerife druhá sezóna. Ačkoli nejvíce turistů přilétá na Tenerife v létě, zimní měsíce všichni berou jako druhou sezónu. Na Tenerife je v zimě moc hezky. Sice je o poznání chladněji než v létě, ale ve srovnání s hnusou evropskou zimou je na Tenerife přes zimu příjemné jarní počasí. Na koupání to je a není - nemá smysl vylehávat celý den na pláži, protože je člověku za chvíli zima. Ale během častých slunečných dnů dává smysl párkrát si do moře skočit.

V únoru je na Tenerife karneval v Santa Cruz de Tenerife.

Last minute na Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy se létá po celý rok, takže na Last minute je správná sezóna kdykoli, nebo taky nikdy. Ne vždycky se podaří, že zájezd kupovaný na poslední chvíli je levnější. Nejvíc záleží na kapacitě letadel. Hotelů je na Kanárských ostrovech relativně hodně a málokdy jsou plně obsazené, ale zároveň se jim nestává moc často, že by na poslední chvíli zjistili, že jsou prázdné. Hotely totiž používají německé a anglické bookovací systémy, které dokážou hlásit vysokou nebo nízkou poptávku předem a tomu přizpůsobit ceny.

Spíš než Last minute doporučuji sledovat ceny zájezdů průběžně. Jako vždy platí, že ten, kdo je operativnější a dokáže si posunout třeba datum odletu nebo příletu, spíše získá lepší nabídku.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.