Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Playa del Inglés

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do oblasti Playa del Inglés

Jardín Del Atlantico

Jardín Del Atlantico

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Jardín Del Atlantico hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 17.6. Návrat: středa 24.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 290 Kč recenze pobytu další termíny
Axelbeach

Axelbeach

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 23.5. Návrat: sobota 30.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 500 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Veril Playa

Aparthotel Veril Playa

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Veril Playa hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 27.10. Návrat: úterý 3.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 813 Kč recenze pobytu další termíny
Labranda Marieta

Labranda Marieta

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Labranda Marieta hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 5.5. Návrat: středa 13.5. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 15 950 Kč recenze pobytu další termíny
Bull Eugenia Victoria & Spa

Bull Eugenia Victoria & Spa

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 9.6. Návrat: středa 17.6. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 16 225 Kč recenze pobytu další termíny
Bungalows Miraflor Suites

Bungalows Miraflor Suites

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 15.9. Návrat: úterý 22.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vratislav . Konečná cena 16 381 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Playa del Inglés

Playa del Inglés je dlouhá pláž na Kanárském ostrově Gran Canaria. Leží na jižní špičce ostrova u města a letoviska Maspalomas. Ačkoli se hotelové oblasti  Maspalomas a Playa del Inglés navzájem prolínají, některé cestovky to vnímají jako dvě odlišné lokality. Jiné cestovky to naopak mají spojené, ale nazývají to různě. Playa de Inglés je ta východní pláž u Maspalomas. Ještě východněji od Playa del Inglés je pak San Augustín.

Možnosti zábavy v Playa del Inglés jsou celkem široké. Jednak je tu super počasí na koupání a fakt velká pláž. Přímo na konci pláže je rezervace s písečnými dunami. Dá se jít do Maspalomas jen tak na procházku, k majáku nebo na nákupy. Kolem je dost akvaparků a víc v horách zajímavé vesničky. Zoologická zahrada Palmitos park, zábavní park Siux city a akvapark Maspalomas jsou kousek dál od moře.

Podobné lokality v jiných zemích: Belek, Albena, Playa del Inglés, Elounda, Laganas, Port El Kantaoui

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.