Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Playa del Inglés

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Kanárské ostrovy do oblasti Playa del Inglés

Jardín Del Atlantico

Jardín Del Atlantico

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Jardín Del Atlantico hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 29.4. Návrat: středa 6.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 400 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Abora Buenaventura By Lopesan Hotels

Abora Buenaventura By Lopesan Hotels

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Abora Buenaventura By Lopesan Hotels hodnocení: 4.8 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 16.10. Návrat: středa 23.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 090 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Servatur Barbados

Servatur Barbados

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Playa del Inglés Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 18.4. Návrat: sobota 25.4. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 600 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 3 termíny.

Playa del Inglés

Playa del Inglés je dlouhá pláž na Kanárském ostrově Gran Canaria. Leží na jižní špičce ostrova u města a letoviska Maspalomas. Ačkoli se hotelové oblasti  Maspalomas a Playa del Inglés navzájem prolínají, některé cestovky to vnímají jako dvě odlišné lokality. Jiné cestovky to naopak mají spojené, ale nazývají to různě. Playa de Inglés je ta východní pláž u Maspalomas. Ještě východněji od Playa del Inglés je pak San Augustín.

Možnosti zábavy v Playa del Inglés jsou celkem široké. Jednak je tu super počasí na koupání a fakt velká pláž. Přímo na konci pláže je rezervace s písečnými dunami. Dá se jít do Maspalomas jen tak na procházku, k majáku nebo na nákupy. Kolem je dost akvaparků a víc v horách zajímavé vesničky. Zoologická zahrada Palmitos park, zábavní park Siux city a akvapark Maspalomas jsou kousek dál od moře.

Podobné lokality v jiných zemích: Belek, Albena, Playa del Inglés, Elounda, Laganas, Port El Kantaoui

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .