Maspalomas

Maspalomas je největší turistické letovisko ostrova Gran Canaria.

Maspalomas vzniklo mezi plážemi Playa del Inglés (Angličanova pláž, východně) a Playa de Maspalomas na západě. Samotné Maspalomas tvoří kromě hotelů bary, diskotéky a restaurace.

Maspalomas je také známo pod jménem Maspalomas Costa Canaria. Je to větší středisko se 17 kilometry pláží a skládá se ze čtvrtí Aguila, Las Burras, San Agustín a Playa del Inglés.

V centru resortu Maspalomas jsou malé hotely, luxusní obydlí a největší golfové hřiště ostrova. Od pláže Playa del Inglés ho dělí úžasných 400 hektarů písečných dun, které byly v roce 1994 vyhlášeny za národní park - takže něco jako naše rezervace.

Rezervace s dunami

Mezi oběma plážemi je na malém výběžku do moře pouštní oblast s dunami Dunas de Maspalomas se světlým pouštním pískem, který postupně přechází v pláže. Duny jsou chráněná přírodní rezervace. Není to tak velká oblast, aby se nedala přejít, ale vypadá dobře a často se fotí. Duny jsou volně přístupné. Část pláže u dun se používá jako nudistická a gay pláž.

 maspalomas-hel655-duny
Duny Maspalomas

Písek na dunách je světlý. Původně jsem si myslel, že takto světlý písek musel být naván ze Sahary, protože kanárské sopečné písky jsou tmavé. Pak jsem se ale dozvěděl, že světlá barva písku je dána světlou barvou sopečné horniny, ze které se písek stal až později.

maspalomas-hel656-duny
Pohled na sever od moře, přes duny k hotelům

Na západním konci rezarvace je El Oasis, která sousedí s La Charca. To jsou zbytky mořské laguny obklopené palmami. Místo je chráněné, protože se tu zastavují migrující ptáci cestou do Afriky.

maspalomas-duny
Když se to dobře vyfotí, tak je pocit Sahary dokonalý.

Symbolem Maspalomas je maják z roku 1886 na jižním výběžku. Jmenuje se Faro de Maspalomas a je vysoký 65 metrů. Dá se k němu dojít, je to fajn procházka.

V širším okolí Maspalomas jsou turistické atrakce, kterou jsou obvykle jen způsob, jak z turistů vytáhnout maximum peněz:

  • Park Palmitos Parque
  • Akvapark Maspalomas Aqualand
  • Sioux City
  • pouťový areál Holiday World

maspalomas-hel651-aqualand
Akvapark Maspalomas Aqualand je z Maspalomas víc na sever v kopcích.

Palmitos park je docela zajímavá ZOO. Nejsem příznivcem chování divokých zvířat a ptáků v klecích, ale co už.

Západní pobřeží oblasti se někdy nazývá Meloneras a je také obestavěné velkými hotely.

Počasí na Gran Canaria se zabývá zejména počasím v letovisku Maspalomas.

Hledání dovolené do Maspalomas