Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Dovolená Last minute Kanárské ostrovy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Kanárské ostrovy

Globales Acuario

Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Globales Acuario hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 2.9. Návrat: pondělí 9.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Capri

Capri

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Campo International Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Capri hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 31.8. Návrat: sobota 7.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Teneguia

Teneguia

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Teneguia hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 30.8. Návrat: pátek 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Trovador Hotel

Trovador Hotel

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 26.8. Návrat: pondělí 2.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 14 205 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Perla Tenerife

Perla Tenerife

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Perla Tenerife hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 26.8. Návrat: pondělí 2.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 14 317 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Marte

Marte

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Marte hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 26.8. Návrat: pondělí 2.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 14 386 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Last minute na Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy se létá po celý rok, takže na Last minute je správná sezóna kdykoli, nebo taky nikdy. Ne vždycky se podaří, že zájezd kupovaný na poslední chvíli je levnější. Nejvíc záleží na kapacitě letadel. Hotelů je na Kanárských ostrovech relativně hodně a málokdy jsou plně obsazené, ale zároveň se jim nestává moc často, že by na poslední chvíli zjistili, že jsou prázdné. Hotely totiž používají německé a anglické bookovací systémy, které dokážou hlásit vysokou nebo nízkou poptávku předem a tomu přizpůsobit ceny.

Spíš než Last minute doporučuji sledovat ceny zájezdů průběžně. Jako vždy platí, že ten, kdo je operativnější a dokáže si posunout třeba datum odletu nebo příletu, spíše získá lepší nabídku.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Informace o Kanárských ostrovech

Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Další podrobné informace o Kanárských ostrovech sepisuji na tomto webu o Kanárských ostrovech.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .