Podrobný informační web o dovolené na Kanárských ostrovech.

Last minute Kanárské ostrovy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Kanárské ostrovy

Costa Caleta

Costa Caleta

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Caleta de Fuste Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Costa Caleta hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 12.12. Návrat: čtvrtek 19.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 950 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel R2 Rio Calma

Hotel R2 Rio Calma

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Costa Calma Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel R2 Rio Calma hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 12.12. Návrat: čtvrtek 19.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mirador Maspalomas By Dunas

Mirador Maspalomas By Dunas

Kanárské ostrovy > Gran Canaria > Maspalomas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Mirador Maspalomas By Dunas hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 11.12. Návrat: čtvrtek 19.12. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Oro Blanco

Oro Blanco

Kanárské ostrovy > Tenerife > Playa de las Américas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 14.12. Návrat: sobota 21.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 11 529 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Globales Acuario

Globales Acuario

Kanárské ostrovy > Tenerife > Puerto de la Cruz Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Globales Acuario hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 17.12. Návrat: úterý 24.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň . Konečná cena 11 649 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Occidental Jandía Mar

Hotel Occidental Jandía Mar

Kanárské ostrovy > Fuerteventura > Morro Jable Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Occidental Jandía Mar hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 12.12. Návrat: čtvrtek 19.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Last minute na Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy se létá po celý rok, takže na Last minute je správná sezóna kdykoli, nebo taky nikdy. Ne vždycky se podaří, že zájezd kupovaný na poslední chvíli je levnější. Nejvíc záleží na kapacitě letadel. Hotelů je na Kanárských ostrovech relativně hodně a málokdy jsou plně obsazené, ale zároveň se jim nestává moc často, že by na poslední chvíli zjistili, že jsou prázdné. Hotely totiž používají německé a anglické bookovací systémy, které dokážou hlásit vysokou nebo nízkou poptávku předem a tomu přizpůsobit ceny.

Spíš než Last minute doporučuji sledovat ceny zájezdů průběžně. Jako vždy platí, že ten, kdo je operativnější a dokáže si posunout třeba datum odletu nebo příletu, spíše získá lepší nabídku.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou vyhledávané z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli svému fantastickému počasí. V průběhu celého roku je u moře příjemně teplo a ani v létě nebývá moc vedro. Sezóna je prakticky po celý rok, trochu více v zimě a v létě.

Můj osobní důvod, proč mám Kanárské ostrovy rád, je rozmanitá příroda a krásné hory. Na Kanárských ostrovech jsou specifické mlžné pralesy a mnoho druhů vzácných rostlin.

Sedm velkých ostrovů

Od východu k západu jsou velké Kanárské ostrovy tyto:

Vysoký standard ubytování

Protože si Kanárské ostrovy oblíbili němečtí a britští turisté, úroveň hotelů na Kanárských ostrovech musí být přirozeně vysoká. Ty nejlepší jsou samozřejmě u moře. Hotelový bazén, pravidelný úklid, welness a sportovní vybavení jsou spíše pravidlem než výjimkou. Cestování s cestovními kancelářemi znamená větší jistotu než shánění na vlastní pěst, protože cestovky se nenechají snadno oklamat a také jsou schopny vyjednat výrazně lepší ceny ubytování. Na jaře a na podzim, kdy je poptávka slabší, můžete sehnat dobré ubytování i individuálně.

Pláže jsou na Kanárských ostrovech různorodé. Většina má černý písek ze sopečného materiálu, ale jsou tu i pláže s uměle navezeným nebo navátým saharským pískem. Koupání je osvěžující, protože Kanárské ostrovy omývá chladný severní proud. Velmi si to tu užívají příznivci windsurfingu a potápění.

Kanárské ostrovy letecky

Na čtyři kanárské ostrovy létá přímým letem pravidelně z Prahy a z dalších českých letišť společnost Smartwings, která také zařizuje charterové lety pro cestovní kanceláře. Na Kanárské ostrovy se tak lze dostat přímým letem několikrát týdně. Krom toho se dají sehnat letenky ze zahraničních letišť nebo letenky s přestupem. Let trvá přes pět hodin, protože je to docela daleko. Další informace o letecké dopravě na Kanáry.

Informace o Kanárských ostrovech

  • Na ostrovech je překvapivě laciněji než v kontinentálním Španělsku, protože tu mají nižší daně. Podívejte se na přehled cen potravin a služeb.

Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské Unie a jsou i v Schengenském prostoru. Na Kanárských ostrovech je měna normálně Euro, stejně jako třeba na Slovensku nebo v Německu. Nemá vás co překvapit. Bankomaty i vaše běžné platební karty fungují jako doma. Na cestu nepotřebujete pas, stačí občanka.

  • Kuchyně kanárských ostrovů je chutná a zdravá. V nabídce převažují  ryby a zelenina (většinou místní), specialitou jsou brambory a pálivé omáčky. Další informace o jídle Kanárských ostrovů.

Předpokládaným způsobem, jak větší ostrovy procestovat, je půjčit si auto. Dobře se dá cestovat i autobusem, mají tu hustou síť.

Informační web kanarskeostrovy.com o dovolené na Kanárských ostrovech píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@kanarskeostrovy.com . Facebook.