Zásuvky na Kanárských ostrovech

Zásuvky jsou relativně normální, ale ve starších domech se občas vyskytují zásuvky na dva kolíky, do kterých se naše kolíky nevejdou. Téměř všechny spotřebiče, které jsme s sebou měli (nabíječky), jsme nakonec nějak zapojili, ale zpravidla jsme museli po baráku hledat prodlužovačku nebo nějakou zásuvku jinou. Občas taky pomohla plastová redukce. To je zkušenost, kterou jsme udělali s AirBnb při ubytování v soukromí.

V nově postavených hotelích by všechny zásuvky měly být naše evropské a všechny spotřebiče bez problému zapojitelné.

kanary-el-hierro-0895y-zasuvka
Zásuvka v jednom ze starších domů. Vzdálenost mezi zdířkami je poněkud užší, a tak se do téhle zásuvky naše klasické kolíky daly zapojit jen s určitou mírou násilí. Pak ale fungovaly.

trajekt-0213y-zasuvka
Zásuvky na trajektech jsou u stěny a na dobíjení mobilů úplně stačí.

Zásuvky by na Kanárských ostrovech měly být normální. V praxi se ale dost často stává, že něco někam nejde zastrčit. Problém jsme měli hlavně s notebookem, který měl nabíječku s pořádným kolíkem s uzemněním. Tam, kde jsme se ubytovávali na AirBnb, se v domácnosti vždy vyskytovala prodlužovačka nebo jakási korekce, která zajišťovala zapojení i našich, "turistických" spotřebičů. Naopak běžné nabíječky se dvěma kolíky šly strčit do lecčeho.

V síti je normálně 230 V. Na ostrově El Hierro mají ale nějaké divné napětí v síti, protože mi začala probíjet nabíječka. Odpálil jsem tak iPhone, protože zásuvka začala praskat, jeden nabíjecí kabel to spálilo a já blbec zkusil i druhý s jinou nabíječkou, která pak zničila celý mobil. S originální nabíječkou by se mi to nestalo. Možná je to tím, že na tomhle malém ostrově používají z 90 % pouze obnovitelné zdroje, tak mají možná nestabilní napětí.