Canaria Travel

Canaria Travel je významná česká cestovní kancelář. Na tomto webu o ní píšu, protože Canaria Travel se specializuje na Kanárské ostrovy. Nikam jinam nelétá.

Canaria Travel má většinu svých českých delegátů dlouhodobě na Kanárských ostrovech, což už samo o sobě představuje docela slušnou záruku jakési kvality. To platí ale jen pro 4 východní ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote, na které létají přímé lety z ČR. Naopak na La Palmě, La Gomeře a El Hierru svoje české delegáty nemá.

Propojení s letectvím

Canaria Travel je mimo to jedním z hlavních akcionářů společnosti Travel Service, což je letecká společnost. Travel Service vlastní mimo jiné České aerolinie a provozuje Smartwings. Z toho plyne, že Canaria Travel nemá problém vyjednat si pro svoje klienty velmi výhodné ceny charterových letenek a časté termíny letů (další informace o letecké dopravě na Kanáry). V minulosti existovalo nějaké majetkové propojení s čínským holdingem CEFC (vlastnili 49 %), ale od července 2018 Číňané prodali svůj podíl v Canaria Travel zpátky Unimexu, jehož většinovým majitelem je Jiří Šimáně.

Protože je Canaria Travel úzce propojena s Travel Service, nemá žádý zájem prodávat vlastní letenky bez pobytového zájezdu. Prodej letenek směřuje Canaria Travel přímo na SmartWings nebo Travel Service.

Kontaktní informace Canaria Travel

Jungmannova 7, 110 00, Praha 1
Po - Pá 9:00 - 19:00, So - Ne zavřeno
Státní svátky zavřeno
Telefony (10:00 - 18:00): 221 969 229, 221 969 224, 602 313 049, mail canaria@canariatravel.cz

Porovnání s konkurencí

CK Canaria Travel pořádá přibližně třetinu všech českých zájezdů na Kanárské ostrovy. Další v pořadí je až Čedok s mnohem menším podílem. Jediný vážnější velký konkurent je CK Neckermann prostřednictvím Thomas Cook, ale jejich zájezdy zpravidla nemají české delegáty. Canaria Travel jezdí spíše větších hotelů za nižší ceny, kdežto Thomas Cook je schopen sehnat ubytování v menších hotelích, ale dráž a bez delegáta.

Mám pocit, že Canaria Travel vytlačila z Kanárských ostrovů mnoho českých konkurentů, nebo kvůli CK Canaria Travel vůbec nezačali Kanáry nabízet. Zájezdy na Kanáry tak například vůbec nenabízí Blue Style či Alexandria.

Sleva 10 % na zájezdy

Náhodou jsem objevil, že v aplikaci MyAir od AirBank si lze zapnout desetiprocentní slevu při platbě kartou od AirBank. Takže stačí na prodejně zaplatit kartou od AirBank a předtím to mít zapnuté. Funguje to jako cashback, tedy peníze dorazí zpět na účet.